Novinky leden 2017 s video snímky průjezdem stanicí Otrokovice

Práce na kolejišti zdárně pokračují. Proběhlo dokončení elektrizace liché kolejové skupiny, včetně obou zhlaví stanice Otrokovice. Po zastřešení nástupiště mezi 1 a 2 staniční kolejí proběhne elektrizace zbývajícíh staničních kolejí 4-10. Také byly provedeny perony ve stanici Vizovice, kde vyrostla nová staniční budova.

Pár fotek je v galerii

 

a tady je odkaz na dvě videa s průjezdem rychlíku v čele s lokomotivou  řady 151 stanicí Otrokovice 🙂

http://www.radim-stepanek.com/wp-content/uploads/2017/01/IMG_4546.mov

http://www.radim-stepanek.com/wp-content/uploads/2017/01/IMG_4547.mov

Elektrizace zhlaví

Pokročil jsem v elektrizaci pravého zhlaví stanice Otrokovice.

Po elektrizaci byly dokončeny opěrné stěny za sloupy TV, osazeno spoustu stromů a keřů. Okolí opěrných zídek kolem sloupů už stihlo zarůst travou 🙂

Pár fotek je v galerii

 

Aktuality 7/2016

Práce na kolejišti postoupili a tak je čas na krátkou aktualizaci.

Podařilo se mi dokončit elektrizaci hlavní dvojkolejné trati v celé její délce, už chybí jen dokončit „zadrátování“ stanice Otrokovice. Trať je sjízdná i se sběračem lokomotivy nahoře, ve skrytých částech je sběrač pomocí vytvarovaného vodiče vyveden do nejvyšší polohy, skryté části nejsou zatrolejovány, až na spirálu v levé části kolejiště. Zde je kvůli nízké výšce mezi jednotlivými „patry“ trolej natažena. Při výjezdu z „nezadrátovaných“ částí je sběrač opět pomocí vytvarovaného vodiče naveden pod trolej.

Ve stanici Otokovice jsou zabetonovány všechny sloupy, osazeny brány TV, někde jsou provedeny i opěrné zdi za sloupy, které jsou zařezány do terénu. V části stanice jsou na trolejových branách namontovány výložníky pro uchycení troleje. Už mi jich chybí vyrobit jen 100 ks 🙂 a budou na celou stanici. Jak budou přibývat bude probíhat jejich osazování na brány a také montáž trolejí ve stanici. Pár fotek  s aktuálním stavem je ve fotogalerii.

Traxx Metrans

Do flotily hnacích vozidel přibyl model Traxx v barvách společnosti Metrans

v galerii je několik fotek modelu po vbylení z krabičky a při zkušebních jízdách

Railjet ČD

Přijela k nám souprava Railjet ČD od výrobce Jagerndorfer a už u nás zůstane 🙂

časem dojde na dodělání vnitřního osvětlení a spojení krátkými spřáhly.

V galerii je pár fotek soupravy po vybalení z krabic a osazení dekodéru do řídícího vozu

 

Regiojet

Blíží se prosincový termín vyjetí pravidelné linky regiojet přes Otrokovice a tak došlo i na pořízení odpovídající soupravy, zkušební jízdy pod trolejí proběhly v pořádku a souprava je připravena do provozu 🙂

Novinky 5 / 2015

Po čase jsem tu opět s aktualizací stánek.

Na kolejišti postoupily práce na elektrizaci v dalším úseku.

Na širé trati byly opět použity tovární sloupy, tentokrát však přestříkané do stříbrné barvy. Také byly použity sloupy vlastní výroby,které mají svou předlohu na síti SŽDC. V prostoru zastávky na širé trati našly poprvé uplatnění také brány se závěsy. Vše je zdokumenováno na fotografiích. Někdy příště bude další aktualizace na téma elektrizace stanice Otrokovice.

 

Elektrizace trati

Tématem tohoto příspěvku je elektizace hlavní trati.

K elektizaci jsem použil továrních výrobků firmy Viessmann. Nejprve jsem rozebral sloupy a provedl jejich patinu nástřikem barvou rez.

Po zaschnutí byly obět zkompletovány a osazeny do kolejiště.

Po zatvrdnutí betonu nastoupili dráteníci a natáhli trakční vedení. Nejvíc práce jim dalo propojit trakční vedení v tunelech s tímto nově budovaným vedením.

Po nich už jen zahradníci srovnali vykopanou zeminu kolem patek a zasadily trávu.

Po sérii pantografických zkoušek byl slavnostně zahájen provoz elektrickými vozidly. Prvním pravidelným vlakem vedeným HV elekrické trakce byl vlak EC   304 v čele s lokomotivou 350 – 001  – 4.

 

Drátenící se poté přesunuli na další úsek trati, ale o tom až zase jindy.